🎉 Mes paleidome naują "WordPress" papildinį! Atsisiųsti dabar

Kokybiški vertimai

su Clonable AI vertimo varikliu

Asmuo su atsiliepimais nešiojamasis kompiuteris

Dirbtinio intelekto valdomos vertimo mašinos, tokios kaip "Google Translate", "Deepl", "Microsoft Translator" ir kt., sukėlė revoliuciją vertimo pramonėje, suteikdamos galimybę lengvai versti tekstą iš vienos kalbos į kitą. Tačiau kiek šios vertimo mašinos yra tikslios, palyginti su vertėjais žmonėmis? Ir kaip Clonable gali padėti svetainių savininkams?

Clonable vertimo kokybės vaizdas

Dirbtinio intelekto vertimo variklių tikslumas: kaip tiksliai veikia "Google Translate"?

"Google Translate" ir "Deepl" - šiandien plačiausiai naudojami dirbtinio intelekto vertimo varikliai. Nors abu įrankiai yra labai pažangūs, jų tikslumas vis dar yra ribotas. Verčiant tekstą dirbtinio intelekto vertimo mašinos remiasi algoritmais, o tai reiškia, kad jos negali suprasti žmogaus kalbos niuansų. Dėl to vertime gali atsirasti klaidų, ypač kai kalbama apie idiomatinius posakius, kultūrines nuorodas ir techninį žargoną.

Pavyzdžiui, dar visai neseniai, jei į "Google" vertėją įvesdavote anglišką frazę "I'm feeling blue", ji būdavo išverčiama ispaniškai "Estoy sintiendo azul". Tačiau šis vertimas neteisingas, nes "I'm feeling blue" yra idiomatinė frazė, reiškianti "jaučiuosi liūdnas", kurią ispaniškai reikėtų versti "Estoy sintiendo triste".

Nepaisant tokių apribojimų, dirbtinio intelekto vertimo mašinos vis tiek yra labai naudingos. Jos gali greitai išversti didelį teksto kiekį, todėl yra vertinga priemonė įmonėms ir asmenims, kuriems reikia bendrauti skirtingomis kalbomis. O kadangi dėl dirbtinio intelekto technologijų pažangos jie nuolat tobulinami, laikui bėgant jų tikslumas ir toliau didės.

Kiek kokybiškas yra "Google" vertėjas procentais:

Mažesnės kalbos: 50%
Didesnės kalbos: 75-85 %.

Balas "Google" vertimo mygtukas

Žmogaus ir dirbtinio intelekto vertimo tikslumas

Kai kalbama apie tikslumą, vertimas iš žmogaus kalbos vis dar yra auksinis standartas. Žmogus vertėjas supranta žmonių kalbos niuansus, įskaitant kultūrines nuorodas, idiomatinius posakius ir techninį žargoną. Jis taip pat gali tiksliai perteikti numatytą originalaus teksto toną ir emocijas.

Tačiau žmogaus atliekamas vertimas gali užimti daug laiko ir kainuoti brangiai. Žmogaus vertėjo kaina gali svyruoti nuo 0,08 iki 0,50 EUR už žodį, o tai gali greitai išaugti įgyvendinant didesnius projektus, pvz., svetainės vertimą. Žmogaus vertimas taip pat užima laiko, ypač jei vertėjas verčia ilgą dokumentą arba didesnės apimties svetainę. To laiko ne visada yra ir (arba) ne visada norisi.

Kiek kokybiškas yra žmogaus vertėjas procentais:

99-99,9%

Balų gimtosios kalbos vertimai

Clonable naudoti tikslumui pagerinti

Vienas iš būdų, kaip gauti geriausią iš abiejų pasaulių, yra naudoti klonuojamąjį. Clonable sujungia kelių dirbtinio intelekto vertimo variklių galią su papildoma funkcija, kad svetainės administratoriai galėtų lengvai koreguoti išverstą domeną. Tai leidžia svetainės savininkui pasinaudoti gimtakalbių korektorių žiniomis. Clonable pateikia labai tikslų bazinį vertimą, kurį gimtakalbiai korektoriai gali patikrinti ir patobulinti, kad būtų pasiektas beveik tobulas tikslumas.

Rezultatas Clonable be patikrinimų

Kaip galite tai išspręsti?

  • Pirmiausia patikrinkite antraštę ir poraštę su visais meniu elementais. Kodėl? Todėl, kad jie rodomi visuose puslapiuose ir dažnai yra 1-3 žodžių vertimai, kuriuose yra mažiau konteksto, todėl klaidų tikimybė šiek tiek didesnė.
  • Patikrinkite svarbius puslapius, pvz., pagrindinį puslapį
  • Peržiūrėkite "Google Analytics" ir išsispausdinkite 10, 50 ar 100 lankomiausių pradinės svetainės adresų. Jei juos patikrinsite, daugumai lankytojų svetainė bus puikiai sutvarkyta.

Remdamiesi savo patirtimi, pastebėjome, kad maždaug 4-8 valandos korektūros 250 puslapių svetainei yra labai svarbios.

Kokios kokybės yra Clonable procentais:

Lotynų kalbos be papildomo tikrinimo: 98 %
kirilica be papildomo tikrinimo: 95 %
Kitos kalbos, pavyzdžiui, kinų, japonų, korėjiečių: 90%
Clonable Su korektūra (kelios valandos 250 puslapių): 99%

Rezultatas Clonable su čekiais